Kliknij aby zwinąć >

OCZYSZCZALNIE DRENAŻOWE

Znakomitą alternatywą dla szamba są przydomowe oczyszczalnie, w tym oczyszczalnie drenażowe, które należą do najtańszych i najpopularniejszych rozwiązań na rynku. Tego rodzaju instalacje można umieszczać w każdym rodzaju gruntu, bez względu na poziom wód gruntowych – wymogiem jest jedynie posiadanie działki o odpowiedniej powierzchni.

W naszej ofercie proponujemy nowoczesne i ekologiczne oczyszczalnie drenażowe, zapewniające rozwiązanie problemu ścieków na okres nawet kilkudziesięciu lat – na nasze produkty udzielamy 30-letniej gwarancji. Ponadto, oczyszczalnie drenażowe nie wymagają żadnego zasilania – pracę wykonuje sama natura. Co więcej, konserwacja oczyszczalni z naszego sklepu, polega jedynie na systematycznym dodawaniu preparatu z bakteriami, a także wyciąganie osadu raz na rok.

Szeroki wybór oczyszczalni drenażowych

Nasza oferta obejmuje nowoczesne przydomowe oczyszczalnie drenażowe ze zbiornikami o pojemności od 2 do 4 tysięcy litrów. Do szczególnie popularnych należą wersje trzykomorowe, które zatrzymują więcej osadu w zbiorniku, dzięki czemu do drenażu trafiają ścieki z mniejszą jego zawartością. Taka konstrukcja chroni przed zamulaniem, ponieważ im więcej komór, tym dłuższą drogę pokonują ścieki, przez co wzrasta stopień ich oczyszczenia.

W naszym sklepie można kupić najmocniejsze zbiorniki na polskim rynku, wytrzymujące najazd do 30 ton i 1,5 m gruntu, odpowiednie również do montażu na terenach podmokłych. Oferowane przez nas produkty nie posiadają szwów, połączeń i zgrzewów, co gwarantuje stuprocentową szczelność.

Oprócz zbiornika i rur zestaw zawiera geowłókninę, która służy do okrycia rurociągu. Dzięki niej zmniejsza się prawdopodobieństwo, że ziemia zatka przestrzeń między poszczególnymi elementami kruszywa. Kompletne pakiety zawierają także kolanka, studzienkę potrzebną do rozdzielania ścieków między nitkami drenażu, oraz wkład filtracyjny.

Oczyszczalnie z drenażem

Oczyszczalnia z drenażem składa się z dwóch podstawowych elementów – osadnika gnilnego oraz perforowanych rur drenażowych, służących do rozprowadzania wstępnie oczyszczonych ścieków na działce.

Pierwszym etapem procesu jest oczyszczanie biologiczne, którego dokonują bakterie, znajdujące się w osadniku gnilnym. Następuje tam powolna fermentacja beztlenowa, w trakcie której zanieczyszczenia cięższe od wody opadają na dno zbiornika, tworząc osad, z kolei z lżejszych powstaje kożuch na powierzchni wody. Następnie ścieki oczyszczone w około 60% przepływają przez filtr mechaniczny w postaci siatki lub wkładu filtracyjnego i trafiają do perforowanych rur, a następnie do gruntu, gdzie następuje ich dalsze oczyszczenie.

Oprócz darmowego dowozu oferujemy również pomoc w instalacji zamówionego produktu. Wykonujemy wszystko – od prac ziemnych, poprzez montaż aż po uporządkowanie terenu. Mamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, a na wykonane prace udzielamy czteroletniej gwarancji.