Kliknij aby zwinąć >

SZAMBA BETONOWE

Bezpieczne, trwałe i stuprocentowo szczelne – takie właśnie są produkowane i montowane przez nas szamba, które wciąż należą do najpopularniejszych sposobów pozbywania się nieczystości na terenach nieskanalizowanych.

Nasza oferta przydomowych zbiorników na ścieki obejmuje szamba o różnej pojemności, wykonane z wysokojakościowego betonu B25 W8. Każdy zbiornik na szambo zostaje także zabezpieczony od zewnątrz podwójną warstwą izolbetu, która w połączeniu z „bezszwowym” wylewaniem betonu, daje absolutną gwarancję, że ścieki i fekalia nie wydostaną się na zewnątrz.

Szambo najwyższej jakości

Każde przydomowe szambo z naszej oferty można umieszczać w gruncie bez względu na jego rodzaj oraz poziom wód gruntowych. Jedynie w przypadku montażu urządzenia pod podjazdem dla samochodów, należy wyposażyć instalację w dodatkową płytę najazdową o wytrzymałości do 40 ton.

Jedną z zalet betonowych szamb jest ich ciężar – są na tyle ciężkie i masywne, że wody gruntowe nie są w stanie ich wyprzeć, nawet gdy są puste. Również ich wytrzymałość na obciążenia zewnętrzne jest znacznie wyższa niż, np. zbiorników z tworzyw sztucznych.

Nasze produkty wyposażamy także w płytę wierzchniową, mocowaną za pomocą wodoszczelnego kleju montażowego, zapewniającego szczelność. W naszej ofercie można znaleźć ekologiczne szamba jedno- i dwukomorowe.

Szamba betonowe proponowane w naszym sklepie posiadają pełną dokumentację Aprobatę „ITB”, która wymagana jest zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych (Dz. U. rok 2004, nr 92, poz. 881), atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (dawniej PZH – Państwowy Zakład Higieny), a także deklarację zgodności.

Jak wybierać betonowe zbiorniki na szambo?

Podstawowym kryterium wyboru szamba jest pojemność zbiornika. Odpowiednią wielkość można łatwo policzyć:

  • Za podstawę do obliczeń można przyjąć, że jeden domownik zużywa w ciągu doby ok. 150 l wody, z kolei szambo będzie opróżniane raz na dwa tygodnie.
  • Jeśli więc w domu mieszkają trzy osoby, należy pomnożyć:

    3 (liczba osób) × 150 (zużycie wody na jednego domownika) × 14 (liczba dni pomiędzy opróżnianiem szamba) = 6300 l

Do otrzymanego wyniku, należy dodać pewien zapas – szambo musi być zawsze nieco większe, niż to wynika z szacunkowego zużycia ścieków, a więc dla trzyosobowej rodziny, należałoby wybrać, np. zbiornik o pojemności 8000 l.

Po złożeniu zamówienia, każde zakupione u nas szambo możemy dowieźć specjalnym samochodem w dowolne miejsce na terenie Polski. Na życzenia Klienta możemy również wykonać kompleksowy montaż – poczynając od zrobienia wykopu minikoparką, aż po uporządkowanie terenu po zakończeniu prac instalacyjnych. Nasi doradcy chętnie pomogą także w wyborze odpowiedniego przydomowego zbiornika – zapraszamy do kontaktu.