Kliknij aby zwinąć >

ZESTAWY OGRODOWE

Zestaw ogrodowy, w skład którego wchodzi zbiornik na deszczówkę, pompa oraz wszystkie najważniejsze akcesoria, stanowi doskonały sposób na oszczędność. Pozwala skutecznie obniżyć rachunki - zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy często w ogrodzie doskwiera susza. Co ciekawe, często to właśnie deszczówka ma najlepsze właściwości dla wzrostu i rozwoju roślin, więc tym bardziej warto z niej korzystać. Żeby jednak zbiornik na deszczówkę dobrze spełniał swoje zadania, warto wybrać dopasowany model, a takie są dostępne w naszej ofercie. Zależnie od tego, jak duży jest nasz ogród, możemy wybrać między pojemnikami naprawdę sporych rozmiarów (8000 litrów), średnich (5500L) i mniejszych (3000L). Wszystkie wykonane są z trwałych materiałów, które nie wpływają negatywnie na jakość wody. Zalet jest oczywiście więcej!

Najmocniejsze strony zbiorników na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę dostępne w naszej ofercie to modele samonośne, czyli takie, które nie wymagają obsypki cementowo-piaskowej (w przypadku montażu w terenie zielonym). Są naprawdę bardzo łatwe w montażu, bo żeby to zrobić, wystarczy zbiornik obsypać urobkiem z wykopu (możemy też być zagęszczony piasek lub żwir). Nie ma też przeszkód, by zamontować go na terenach podmokłych, co oznacza miejsce, gdzie poziom wody gruntowej znajduje się na wysokości 2/3 zbiornika. Każdy zbiornik w naszej ofercie jest maksymalnie wodoszczelny, bez żadnych szwów, połączeń czy zgrzewów, przez które mogłaby po pewnym czasie wydostawać się woda.

A deszczówka - jak wspominaliśmy wcześniej - jest naprawdę wartościowa dla roślin. Ma atuty, których na próżno szukać w wodzie wodociągowej. Jakie? To przede wszystkim niskie pH, więc taka odmiana wody nadaje się do podlewania wszystkich roślin, a więc również tych uprawianych na wrzosowiskach (czyli hortensje, wrzosy czy modrzewnice). Deszczówka poza tym nie zawiera związków występujących w wodzie kranowej (fluor, chlor itd.).

Zestawy ogrodowe, czyli oszczędność czasu i pieniędzy

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zestawami ogrodowymi. Zbiorniki są dostępne w różnych pojemnościach, więc łatwo znaleźć taki, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb. Nasze systemy to doskonała oszczędność pieniędzy i czasu (np. na szukanie dodatkowych elementów). W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu, a na pewno pomożemy, doradzimy i wskażemy optymalne rozwiązanie.