Kliknij aby zwinąć >

OCZYSZCZALNIE EKOLOGICZNE

Przydomowa oczyszczalnia jest najlepszym sposobem na neutralizację ścieków. Innowacyjne urządzenie pomaga pozbyć się płynnych zanieczyszczeń w ekologiczny sposób. Naturalne procesy takie jak sedymentacja oraz filtracja dokładnie oddzielają zanieczyszczenia, co sprawia, że przydomowa oczyszczalnia jest bardzo wydajna.

Oczyszczalnie ekologiczne najwyższej jakości

Kupując urządzenie, które ma posłużyć przez wiele lat, należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków dostępne w naszym sklepie zostały stworzone z materiałów wysokiego gatunku. Dlatego też każde z oferowanych urządzeń odznacza się niebywałą trwałością. Na powłoce zbiornika nie ma widocznych szwów ani innych połączeń, co zapewnia jego 100% wodoszczelności.

Co ciekawe, przydomowa oczyszczalnia ścieków wcale nie musi zabierać dużo miejsca. W naszym sklepie dostępne są modele o niezwykle wytrzymałych zbiornikach, na które można nasypać aż 1,5 m gruntu. Ich zakup to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby korzystać z powierzchni działki znajdującej się nad urządzeniem.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Ochrona środowiska naturalnego jest niezwykle ważna zwłaszcza dla osób mieszkających na wsi. Ekologiczna oczyszczalnia to świetny sposób na zabezpieczenie gleby przed wnikaniem związków toksycznych zawartych w ściekach. Innowacyjne urządzenie zobojętnia płynne zanieczyszczenia i odprowadza je do rowu melioracyjnego, oczka wodnego czy innego zbiornika, co pomaga zaoszczędzić ogromną ilość wody.

Neutralizacja ścieków za pomocą przydomowej oczyszczalni jest możliwa dzięki zastosowaniu wkładów filtracyjnych oraz drenażu. W naszej ofercie dostępne są zbiorniki z drenażem rozsączonym lub z tunelami. Te pierwsze polecane są właścicielom dużych działek, na których przeważają grunty piaszczyste. Drugie są natomiast świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby, by oczyszczalnia nie zajmowała dużo miejsca. Co istotne, tunele nadają się do gruntów przepuszczalnych oraz średnio przepuszczalnych.

Inwestycja na długie lata

Należy pamiętać, że ekologiczna oczyszczalnia powinna być dostosowana nie tylko do wielkości działki, ale także do liczby mieszkańców budynku, np. dla dwuosobowej rodziny wystarczający będzie zbiornik o pojemności 2000 l. Jednak biorąc pod uwagę, że zakup oczyszczalni to inwestycja na długie lata, warto zdecydować się na nieco większy model. Na wypadek powiększenia rodziny idealnie sprawdzi się urządzenie o pojemności 3000 l.

Dla wygody użytkowników proponujemy oczyszczalnie ekologiczne ze zbiornikiem samonośnym. Jego montaż na terenie zielonym nie wymaga tak zwanej „obsybki” cementowo-pisakowej, co znacznie przyśpiesza cały proces.

Warto wspomnieć, że ekologiczna oczyszczalnia to nie tylko ochrona środowiska, ale także wsparcie dla domowego budżetu. Neutralizacja ścieków za pomocą urządzenia jest dużo tańsza niż korzystanie z szamba. W związku z tym jednorazowa inwestycja pomoże zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.