Kliknij aby zwinąć >

przedmiot zakupu

STUDNIA CHŁONNA

STUDNIA CHŁONNA

W produkcie

- Studnia chłonna

Wysokość95 cm
Pojemność500 L
Średnica u podstawy130 cm
Średnica78 cm
Ilość szt.

Cena: 860,00 zł

Cena netto: 699,19 zł

ZADZWOŃ

53 54 66666, 570 570 300, 570 066 666

MOŻLIWE ZASTOSOWANIE

Studnia chłonna znajduje zastosowanie przy oczyszczalniach biologicznych. Służy do rozprowadzenia ścieku na poletku z kruszywa zwanym studnią chłonną w przypadku, kiedy nie ma możliwości odprowadzenia ścieku do rowu melioracyjnego, cieku wodnego lub kanalizacji deszczowej.

Są to najprostsze urządzenia służące do odprowadzania wstępnie oczyszczonych ścieków do gruntu z oczyszczalni. Mają kształt dzwonu bez dna oraz przepuszczalne otwory w dolnej części. Ścieki infiltrują do gruntu przez dno i ściany boczne oraz warstwy żwiru odpowiedniej granulacji. Kryteria lokalizacyjne dla studni chłonnych są analogiczne jak dla konwencjonalnych systemów drenażowych. Najważniejsze jest utrzymanie właściwej odległości pomiędzy dnem studni a poziomem wód gruntowych, która powinna wynosić min. 1,5m.

Według zaleceń polskich studnie chłonne mogą być stosowane we wszystkich gruntach kategorii A, B, C analogicznie jak pozostałe urządzenia drenażowe. Przy określaniu wymiarów studni o podstawie koła uwzględnia się jako powierzchnię filtracji powierzchnię dna i ścian wykopu do wysokości ok. 1 metra nad dnem. 

PRODUCENT

Raty
Szybki montaż