Kliknij aby zwinąć >
Transport GRATIS!
OCZYSZCZALNIA KINGSPAN BIOTEC AF1

OCZYSZCZALNIA KINGSPAN BIOTEC AF1

(KBAF1)

W produkcie

Zbiornik Biotec AF1

Skrzynka ze sprężarką

Waga 200 kg
Standardowa głębokość dopływu (mm) 1200
Wydajność / Dzienna ilość ścieków(m3/d) 6 osób / 1,2
Moc dmuchawy 60 W
Gwarancja 20 lat (na zbiornik)
Ilość szt.

Cena: 18 200,00 zł

Cena netto: 14 796,75 zł

Dostawa GRATIS!!

ZADZWOŃ

53 54 66666, 570 570 300, 570 066 666

 

MOŻLIWE ZASTOSOWANIE

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem dedykowanym dla budynków bez możliwości przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnie w zestawieniu z szambami bezodpływowymi są znacznie tańsze w eksploatacji (o wiele rzadszy wywóz nieczystości), dlatego ich koszty zakupu zwracają się już po kilku latach. Wszystkie proponowane przez nas oczyszczalnie gwarantują zgodność z normami wyznaczonymi przez rozporządzenie Ministra Środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 137, poz. 984).

Oczyszczalnia biologiczna to urządzenie, które może być zamontowane na każdym terenie niezależnie od poziomu wód gruntowych. Wartość oczyszczenia ścieku to nawet 98%, a eksploatacja jest bezobsługowa. Użytkownik nie musi martwić się brzydkimi zapachmi lub hałasem ponieważ oczyszczalnie są bezzapachowe i ciche. Rozwiązanie to ze względu na wysoką jakość oczyszczania ścieku, polecane jest dla osób posiadających ogród warzywny na posesji. Woda wypływająca z oczyszczalni może być odprowadzona do wód powierzchniowych, rzek, strumieni lub do gruntu na własnej działce (np. studnia chłonna). Są to rozwiązania bardzo trwałe, gdzie nie zachodzi zjawisko zarastania złoża, ponieważ w gruncie nie dochodzi do oczyszczania.

PRODUCENT

BIOLOGICZNA CZY EKOLOGICZNA?

Najtańszym rozwiązaniem jest oczyszczalnia drenażowa, składająca się z osadnika gnilnego oraz drenażu rozsączkowego. W osadniku następuje proces beztlenowego oczyszczania ścieku (bakterie beztlenowe) oraz zjawisko sedymentacji i flotacji. Wstępnie oczyszczony ściek (pozbawiony zawiesiny) wypływa do drenażu gdzie następuje proces oczyszczania tlenowego. W tego typu oczyszczalniach proces natlenienia jest zbyt mały lub nieodpowiedni, w wyniku czego nie dochodzi do pełnego oczyszczenia tlenowego i następuje zjawisko zagniwania osadu i odkładania się go w drenażu. Z upływem czasu ilość odkładającego się osadu w skrajnych przypadkach może prowadzić do zapchania drenażu, w związku z tym koszt wymiany całej oczyszczalni może przekroczyć koszt montażu całego zestawu.

W czasie eksploatacji oczyszczalni ekologicznej należy pamiętać o kupnie i regularnym dodawaniu biopreparatów do osadnika gnilnego, w celu utrzymania flory bakteryjnej na odpowiednim poziomie. Przy tej opcji również niezbędna jest także duża działka, dobrze przepuszczalny grunt oraz niski poziom wód gruntowych.

W przypadku oczyszczalni biologicznych cały proces oczyszczania zachodzi w zbiorniku, który składa się z osadnika wstępnego w którym następuje takie samo zjawisko jak w osadniku gnilnym z oczyszczalni ekologicznej. Następnie wstępnie oczyszczony ściek nie wypływa do drenażu tylko do komory reaktora biologicznego, gdzie ma miejsce w pełni kontrolowany proces natlenienia ścieku, w efekcie ściek zostaje oczyszczony nawet do 98%. Oczyszczona woda jest na tyle czysta, że może być odprowadzona do ujęć wodnych np. rowy, rzeki, strumienie lub odprowadzona do gruntu np. za pomocą studni chłonnej.

Rozwiązanie to daje Ci 100% gwarancji, że nie zanieczyścisz swojego najbliższego otoczenia oraz unikniesz kłopotów i kosztów związanych z ponownym montażem drenażu na zagospodarowanej już działce (piękny ogród). Są to rozwiązania bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane. Jeżeli oczyszczalnia przestanie działać poprawnie zostaniemy o tym poinformowani. Jedną z największych zalet oczyszczalni biologicznych jest również to, że są bezzapachowe i bardzo ciche pomimo elektrycznych urządzeń wewnątrz.

ZALETY

 • Nie musisz rozkopywać całej działki montujemy tylko oczyszczalnie, bez drenażu.
 • Możesz obniżyć koszty oczyszczalnia Biotec nie zawiera żadnych elementów elektrycznych wewnatrz,  nie wymaga stosowania filtra i studzienki rozdzielczej oraz biopreparatów. 
 • Zapłać za spokój, oczyszczalnia biologiczna jest bezobsługowa, bezzapachowa oraz bardzo cicha. 
 • Zadbaj o swoje zdrowie i nie zanieczyszczaj środowiska, paramatry oczyszczania to nawet 98%!
 • Rozwiązanie na każde warunki gruntowe, nawet te słabo przepuszczalne, gliniaste oraz z wysokim poziomem wód gruntowych.
 • Nie musisz znać się na oczyszczalniach eksploatacja jest prosta i bardzo tania nie wymaga specjalistycznej wiedzy (pełna automatyzacja).
 • Zbiornik w pełni szczelny, masz 100% pewności, że ścieki nie przedostaną się do gleby.
 • Możesz używać zbiornika przez długie lata, ponieważ dostaniesz pisemną gwarancję na 10 lat. 
 • Oczyszczalnia biologiczna to najdłuższa żywotność spośród przydomowych oczyszczalni.
 • Niska awaryjność, wystarczy samodzielnie przeprowadzać okresowe przeglądy techniczne 2 razy do roku.
 • Oczyszczalnia nie wymaga obsypki cementowo-piaskowa pod zbiornikiem.
 • Niewielka, zamykana pokrywa odporna na obciążenie ruchu pieszego - bezpieczna dla dzieci i zwierząt.
 • Kontrolowana wentylacja - minimalizuje ryzyko wystąpienia przykrych zapachów.

DLACZEGO Biotec?

Oczyszczalnia ścieków Biotec™ wykorzystuje dobrze sprawdzony, proces biologiczny (tlenowy), oparty na tak zwanym zraszanym złożu biologicznym. Proces ten podzielony jest na 3 etapy: ciężki osad jest filtrowany i zatrzymywany w celu późniejszego, stopniowego rozkładu. Następnie klarowna ciecz jest w ciągle natryskiwana na złoże biologiczne, dzięki zastosowaniu zasady pompy mamutowej, funkcjonującej poprzez usytuowaną na zewnątrz dmuchawę. Podczas normalnej eksploatacji w warunkach domowych, mogą osadzać się cząstki stałe. Poziom zanieczyszczeń w oczyszczonych ściekach osiąga 20 mg/l BZT5, 30mg/l zawiesiny, 20mg/l azotu.

Panel sterowania Kingspan Environmental, wyposażony jest w nowy alarm i cyfrowy wyświetlacz i natychmiast informuje właściciela w przypadku wystąpienia problemu z oczyszczaniem (udostępnia dane o wszelkich błędach, w tym informacje o spadku ciśnienia dmuchawy lub awarii zasilania) System jest wyposażony także w widoczny, zewnętrzny sygnalizator (opcjonalnie), będący pierwszym etapem informowania o usterkach. Alarm może również bezpośrednio komunikować się z centrum obsługi firmy, dostarczając inżynierowi serwisu informację o błędzie, a także pozwala określić, jakie części zamienne są ewentualnie potrzebne (opcjonalnie).

 

WYPOSAŻENIE W CENIE

Zbiornik Biotec AF1

Skrzynka ze sprężarką

ZASADA EKSPLOATACJI

Wybieranie osadu z osadnika raz na 1,5 -2 lata 

DODATKOWE AKCESORIA*

Tunel rozsączający 

 Serwis oczyszczalni 24/7 

Studnia chłonna

  *akcesoria z dopłatą

Przepompownia

 

Raty
Szybki montaż