Kliknij aby zwinąć >
Transport GRATIS!
OCZYSZCZALNIA EKOPOL BIO-HYBRYDA 2500L

OCZYSZCZALNIA EKOPOL BIO-HYBRYDA 2500L

(EH25)

W produkcie

- Zbiornik Bio-Hybryda 2500

Pojemność 2500L
Średnica 1,3 m
Przepustowość dobowa 0,9 m3
Masa zbiornika 170 kg
Długość całkowita zbiornika 2,3 m
Gwarancja 10 lat
Ilość szt.

Cena: 8 000,00 zł

Cena netto: 6 504,07 zł

Dostawa GRATIS!!

ZADZWOŃ

53 54 66666, 570 570 300, 570 066 666

WŁAŚCIWOŚCI ZESTAWU

 

Skuteczność

oczyszczania

do 98%.

ilość obsługiwanych osób od 2 do 5.

4 strefy oczyszczania (4 komory).

oczyszczalnia typu przepływowego (technologia złóż fluidealnych).

brak konieczności uzywania biopreparatów.

nie wiesz jaki dobrać zestaw oczyszczalni? Wypełnij formularz do doboru oczyszczalni. My dla ciebie dobierzemy oczyszczalnie.

Zbiornik

wykonany jest z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym.

materiał powszechnie stosowany do budowy jachtów.

mozliwość stosowania przy wysokich poziomach wód gruntowych.

10 lat gwarancji.

Rozsączenie

na grunty przepuszczalne i piaszczyste studnia chłonna i tunele rozsączkowe.

na gruntach gliniastych ( nieprzepuszczalnych ) drenaż rozsączkowy.

 

 

BIOLOGICZNA CZY EKOLOGICZNA?

Najtańszym rozwiązaniem jest oczyszczalnia drenażowa, składająca się z osadnika gnilnego oraz drenażu rozsączkowego. W osadniku następuje proces beztlenowego oczyszczania ścieku (bakterie beztlenowe) oraz zjawisko sedymentacji i flotacji. Wstępnie oczyszczony ściek (pozbawiony zawiesiny) wypływa do drenażu gdzie następuje proces oczyszczania tlenowego. W tego typu oczyszczalniach proces natlenienia jest zbyt mały lub nieodpowiedni, w wyniku czego nie dochodzi do pełnego oczyszczenia tlenowego i następuje zjawisko zagniwania osadu i odkładania się go w drenażu. Z upływem czasu ilość odkładającego się osadu w skrajnych przypadkach może prowadzić do zapchania drenażu, w związku z tym koszt wymiany całej oczyszczalni może przekroczyć koszt montażu całego zestawu.

W czasie eksploatacji oczyszczalni ekologicznej należy pamiętać o kupnie i regularnym dodawaniu biopreparatów do osadnika gnilnego, w celu utrzymania flory bakteryjnej na odpowiednim poziomie. Przy tej opcji również niezbędna jest także duża działka, dobrze przepuszczalny grunt oraz niski poziom wód gruntowych.

W przypadku oczyszczalni biologicznych cały proces oczyszczania zachodzi w zbiorniku, który składa się z osadnika wstępnego w którym następuje takie samo zjawisko jak w osadniku gnilnym z oczyszczalni ekologicznej. Następnie wstępnie oczyszczony ściek nie wypływa do drenażu tylko do komory reaktora biologicznego, gdzie ma miejsce w pełni kontrolowany proces natlenienia ścieku, w efekcie ściek zostaje oczyszczony nawet do 98%. Oczyszczona woda jest na tyle czysta, że może być odprowadzona do ujęć wodnych np. rowy, rzeki, strumienie lub odprowadzona do gruntu np. za pomocą studni chłonnej.

Rozwiązanie to daje Ci 100% gwarancji, że nie zanieczyścisz swojego najbliższego otoczenia oraz unikniesz kłopotów i kosztów związanych z ponownym montażem drenażu na zagospodarowanej już działce (piękny ogród). Są to rozwiązania bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane. Jeżeli oczyszczalnia przestanie działać poprawnie zostaniemy o tym poinformowani. Jedną z największych zalet oczyszczalni biologicznych jest również to, że są bezzapachowe i bardzo ciche pomimo elektrycznych urządzeń wewnątrz.

WYPOSAŻENIE W CENIE

Zbiornik Bio-Hybryda 2500

 

ZASADA EKSPLOATACJI

Wybieranie osadu z osadnika raz na 1,5 -2 lata 

DODATKOWE AKCESORIA*

Tunel rozsączający 

 Serwis oczyszczalni 24/7 

Studnia chłonna

  *akcesoria z dopłatą

Przepompownia

 

Raty
Szybki montaż