Kliknij aby zwinąć >
OCZYSZCZALNIA KINGSPAN BIODISC BJ

OCZYSZCZALNIA KINGSPAN BIODISC BJ

(KBBJ100)

W produkcie

- Zbiornik Biodisc BJ

- Panel sterujący z sygnalizacją alarmową zaniku napięcia

Waga 3100 kg
Standardowa głębokość dopływu (mm) 600
Zasilanie elektryczne / Moc silnika 230/400V / 250W
Wydajność / Dzienna ilość ścieków(m3/d) 100 osób / 20
Gwarancja 20 lat (na zbiornik)
Ilość szt.

Cena: 1,00 zł

Cena netto: 0,81 zł

* 1 zł to koszt wyceny indywidualnej tego produktu.

ZADZWOŃ

53 54 66666, 570 570 300, 570 066 666

 

MOŻLIWE ZASTOSOWANIE

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem dedykowanym dla budynków bez możliwości przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnie w zestawieniu z szambami bezodpływowymi są znacznie tańsze w eksploatacji (o wiele rzadszy wywóz nieczystości), dlatego ich koszty zakupu zwracają się już po kilku latach. Wszystkie proponowane przez nas oczyszczalnie gwarantują zgodność z normami wyznaczonymi przez rozporządzenie Ministra Środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 137, poz. 984).

Oczyszczalnia biologiczna to urządzenie, które może być zamontowane na każdym terenie niezależnie od poziomu wód gruntowych. Wartość oczyszczenia ścieku to nawet 98%, a eksploatacja jest bezobsługowa. Użytkownik nie musi martwić się brzydkimi zapachmi lub hałasem ponieważ oczyszczalnie są bezzapachowe i ciche. Rozwiązanie to ze względu na wysoką jakość oczyszczania ścieku, polecane jest dla osób posiadających ogród warzywny na posesji. Woda wypływająca z oczyszczalni może być odprowadzona do wód powierzchniowych, rzek, strumieni lub do gruntu na własnej działce (np. studnia chłonna). Są to rozwiązania bardzo trwałe, gdzie nie zachodzi zjawisko zarastania złoża, ponieważ w gruncie nie dochodzi do oczyszczania.

PRODUCENT

ZALETY

 • Nie musisz rozkopywać całej działki montujemy tylko oczyszczalnie, bez drenażu.
 • Możesz obniżyć koszty, ponieważ oczyszczalnia biologiczna nie wymaga stosowania filtra i studzienki rozdzielczej oraz biopreparatów. 
 • Zapłać za spokój, oczyszczalnia biologiczna jest bezobsługowa, bezzapachowa oraz bardzo cicha. 
 • Zadbaj o swoje zdrowie i nie zanieczyszczaj środowiska, paramatry oczyszczania to nawet 98%!
 • Rozwiązanie na każde warunki gruntowe, nawet te słabo przepuszczalne, gliniaste oraz z wysokim poziomem wód gruntowych.
 • Nie musisz znać się na oczyszczalniach eksploatacja jest prosta i bardzo tania nie wymaga specjalistycznej wiedzy (pełna automatyzacja).
 • Zbiornik w pełni szczelny, masz 100% pewności, że ścieki nie przedostaną się do gleby.
 • Możesz używać zbiornika przez długie lata, ponieważ dostaniesz pisemną gwarancję na 10 lat. 
 • Oczyszczalnia biologiczna to najdłuższa żywotność spośród przydomowych oczyszczalni.
 • Niska awaryjność, wystarczy samodzielnie przeprowadzać okresowe przeglądy techniczne 2 razy do roku.
 • Oczyszczalnia nie wymaga obsypki cementowo-piaskowej pod zbiornikiem.

DLACZEGO BioDisc®?

W 2005 roku oczyszczalnia BioDisc® marki Klargester była przez 40 tygodni poddawana rygorystycznym testom, w celu oceny skuteczności oczyszczania i spełnienia wymogów norm europejskich dla małych oczyszczalni. Dzięki uzyskaniu wyjątkowo wysokiego poziomu usuwania zanieczyszczeń: ChZT 89,4%, BZT5 95,7%, zawiesina 94,8% przy różnych obciążeniach i warunkach, oczyszczalnie BioDisc® otrzymały certyfikat wydajności. Klargester jest pionierem w rozwoju kompaktowych oczyszczalni ścieków, z kilkoma tysiącami udanych instalacji na całym świecie. Produkcja i wydajność są testowane zgodnie z normą PN-EN 12566-3+A1:2009. Klargester posiada certyfikowany system zarządzania jakością BS EN ISO 9001:2008.

BioDisc® jest jedyną kompaktową oczyszczalnią ścieków dla budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej, wykorzystującą technologię tarczowych złóż biologicznych. Proces ten gwarantuje niskie koszty wysoką wydajność a jednocześnie niską emisję dwutlenku węgla. Wysoka jakość i trwałość sprzętu - w szczególności silnika, który ma znacznie dłuższą żywotność niż pompy i dmuchawy, zainstalowane w innych biologicznych oczyszczalniach - składają się na znacznie niższe koszty utrzymania. Zbiornik jest prosty w obsłudze i serwisie, po podniesieniu klapy jest dostęp do wszystkich elementów pracujących w oczyszczalni, których ilość i tak jest zminimalizowana (zwykły silnik elektryczny i prosta pompka recyrkulacji osadu z osadnika wtórnego do wstępnego). 

Hotele, Restauracje, CPN'y: Oczyszczalnia BioDisc pracuje w technologii złóż tarczowych a tym samym ma największą na rynku odporność na nierównomierne dopływy ścieków. Właściciel ma gwarancję, że niezależnie od tego czy do oczyszczalni poza sezonem będzie dopływało 20% jej maksymalnego obciążenia, czy w sezonie 100%, to ściek na wylocie będzie w pełni oczyszczony. W przypadku technologii tradycyjnych, czyli oczyszczalni przepływowych opartych o osad czynny, czy też złoża zanurzone i napowietrzanie poprzez sprężarki, minimalne dopływy do oczyszczalni muszą zawsze kształtować się na poziomie 50-80% dopływu maksymalnego, aby w pełni dociążyć mikroorganizmy w oczyszczalni (w zależności od producenta i technologii), co niestety nie jest możliwe w obiektach typu restauracje.>/p>

Oczyszczalnia Biodisc ma możliwość retencjonowania w sobie nagłych dużych zrzutów ścieków. Jest to koronny argument w obiektach, gdzie nierównomierność dopływu do oczyszczalni jest częsta. W związku z tym, że do oczyszczalni Biodisc nie wtłaczamy mas powietrza przez sprężarki to i nie musimy się martwić o jego odprowadzenie w taki sposób, aby oczyszczalnia nie była uciążliwa zapachowo. Dodatkowo oczyszczalnie Biodisc, w odróżnieniu od tradycyjnych sprężarkowych są całkowicie bezgłośne, oraz bez zapachowe.

 

WYPOSAŻENIE W CENIE

Panel sterujący z sygnalizacją alarmową zaniku napięcia

Silnik napędzający wał z tarczowym złożem biologicznym

Pokrywa zamykana na klucz

Pomost obsługowy wewnątrz oczyszczalni (od modelu BD wzwyż)

Uchwyty kotwiące zbiornik

Uchwyty transportowe

10m przewodu elektrycznego ziemnego

ZASADA EKSPLOATACJI

Wybieranie osadu z osadnika raz na 1,5 -2 lata 

DODATKOWE AKCESORIA*

Serwis oczyszczalni 24/7 

 

Biopreparat (bakterie)

 

 *akcesoria z dopłatą

 

Raty
Szybki montaż