Kliknij aby zwinąć >
Transport GRATIS!
DESZCZÓWKA  EKOSYSTEM 2000L

DESZCZÓWKA EKOSYSTEM 2000L

(E2)

W produkcie

- zbiornik jednokomorowy

- książka montażu i eksloatacji

- gwarancja 30 lat

deklaracja zgodności

Pojemność 2000 L
Gwarancja 30 lat (na zbiornik)
Ilość szt.

Cena: 1 850,00 zł

Cena netto: 1 504,07 zł

Dostawa GRATIS!!

ZADZWOŃ

53 54 66666, 570 570 300, 570 066 666

MOŻLIWE ZASTOSOWANIE

Zbiorniki na wodę deszczową i szambo służą do zbierania, magazynowania, a następnie wykorzystania wody deszczowej do podlewania trawnika w okresie wiosna – jesień.Dodatkowo zmagazynowaną w zbiorniku wodę można też używać do innych celów, takich jak: mycie samochodu, prace porządkowe dookoła domu itp. Woda deszczowa spływająca systemem rynnowym z dachu, poprzez pionowy system spustowy doprowadzana jest rurami ułożonymi pod ziemią do  zbiornika podziemnego. Następnie odbywa się jej mechaniczne oczyszczenie z zabrudzeń, a czysta woda spływa do zbiornika. Nadmiar wody, który  może okresowo dopływać do zbiornika, odpływa poprzez automatyczny przelew poza zbiornik. Do podlewania trawnika wykorzystuje się standardowe węże  ogrodowe oraz naziemne zraszacze dostępne w punktach ogrodniczych.

PRODUCENT

ZALETY PŁYNĄCE Z ZAGOSPODAROWANIA WODY DESZCZOWEJ

W gospodarstwie domowym, z dziennego zużycia wody kształtującego się na poziomie 150 litrów na osobę, ponad 40 litrów zużywa się na spłukiwanie miski ustępowej (woda ta jest oczyszczona i przygotowana do celów spożywczych!).

Pozostałe 110 litrów wykorzystuje się na takie aplikacje jak: higiena osobista – 50 litrów, mycie naczyń – 12 litrów, cele spożywcze – 5 litrów oraz cele takie jak: pranie, mycie samochodu i porządki w domu i ogrodzie (wszystkie one zużywają resztę, czyli ponad 40 litrów). Podsumowując: z dziennego zużycia około połowę wody można zastąpić wodą nie mającą jakości spożywczej czy deszczówką!
Koszt m3 wody o jakości spożywczej wzrasta z roku na rok. Wynika to z dwóch kwestii: rosnących kosztów wydobycia i uzdatnienia wody oraz coraz kosztowniejszych procesów oczyszczania ścieków.
Woda stała się kluczowym zagadnieniem Ekologii i biorąc pod uwagę opłaty za jej zużywanie oraz za usługi kanalizacyjne, nie pozwalajmy, aby woda nadająca się do wykorzystania spływała z naszych dachów prosto do kanalizacji.

Raty
Szybki montaż